اوراقچی

قطعات گوشی

مطالب

۱۴ تیر ۱۴۰۰ 378 بازدید
اوراقچی
معرفی قطعات گوشی

قطعات گوشی

آشنایی با قطعات گوشی

در دنیای امروزی اکثر مردم از گوشی های هوشمند استفاده می کنند. گوشی های موبایل به مهم ترین وسیله تبدیل شده اند. اما از قطعات گوشی خود اطلاع دارید؟ اگر گوشی موبایل شما نیاز به تعمیر داشته باشد آن را تعمیر می کنید؟ در این مقاله انواع قطعات به کار برده شده درون گوشی را برای شما شرح داده ایم. شناخت این قطعات می‌تواند کمک بزرگی برای شما باشد.

شما با شناخت قطعات موبایل هم هنگام خرید و هم هنگام تعمیر می توانید اطلاعات مفیدی داسته باشید. هنگامی که قصد خرید گوشی موبایل را دارید اگر با قطعات آن آشنایی داشته باشید می توانید رخید آگاهانه تری داشته باشید و گوشی مناسب با نیازتان را انتخاب کنید. اگر شما با قطعات موبایل آشنا باشید در مواقعی که گوشی موبایلتان نیاز به تعمیر داشته باشد می توانید علت خرابی را متوجه شوید و اینگونه مانع از سودجویی افراد سوء استفاده‌گر شوید. ایننگونه با داشتن کمی اطلاعات می توانید گوشی خود را به متخصصین در این زمینه بسپارید.

شما با شناخت قطعات موبایل می توانید هنگام خرید گوشی اطلاعات بیشتری داشته باشید. هنگامیکه فروشنده مدل های مختلف از گوشی را به شما معرفی می کند و مشخصات آن را به شما می گوید.

قطعات اصلی گوشی

گوشی های هوشمند از چه قطعاتی تشکیل شده اند؟ گوشی های موبایل از قطعات مختلفی ساخته شده اند که هنگام خرید ممکن است به بعضی از مشخصات آن توجه نکنید. اما لازم است درباره درباره ی آنها اطلاعات اولیه داشته باشید.

در ادامه ما اطلاعاتی درباره قطعات داخلی گوشی در اختیارتان قرار می دهیم.

صفحه نمایش: صفحه نمایش تاثیر بسیار بالایی برروی محبوبیت گوشی دارند. در کل صفحه نمایش ها به دو دسته LCD و LED تقسیم می شوند. در ابتدا برای ساخت گوشی های موبایل از صفحه نمایش های LCD استفاده می شد و سپس با پیشرفت تکنولوژی و مرور زمان صفحه نمایش های LED نیز تولید و مورد استفاده قرار گرفتند. معمولا صفحه‌ نمایش گوشی‌های هوشمند جدید  LED و AMOLED  هستند. این نوع از صفحه‌های نمایش کیفیت بالا و مصرف انرژی کم‌تری دارند که بر طول عمر باتری بی تاثیر نیست.

سنسورها: در گوشی های موبایل جدید سنسور های مختلفی برای شناسایی دستورات قرار داده شده است. سنسورهای گوشی‌های موبایل عبارتند از Air Jump، Proximity Sensor، Quick Glance، شتاب‌ سنج، ژیروسکو‌پ، قطب نمای دیجیتال، سنسور نور محیط و سنسور مجاورت و… .

حافظه: حافظه یکی ااز قطعاتی است که برای فضای ذخیره سازی ایجاد شده است. با پیشرفت تکنولوژی و طراحی بررنامه های گوناگون شرکت های سازنده فضای ذخیره سازی گوشی ها را افزایش داده اند. حافظه رم در اجرای برنامه ها موثر است یعنی هر چه رم ظرفیت بالاتری داشته باشد، سرعت عمل گوشی موبایل شما بالاتر است.

شما پس از خرید گوشی در طول مدتی که از گوشی استفاده می کنید، ممکن است بعضی از قطعات گوشی موبایل شما خراب شوند و نیاز به تعمیر داشته باشند. همچنین با افزایش قیمت گوشی تقاضای تعمیر گوشی افزایش داشته است. در این شرایط بسیاری از افراد دچار مشکل می‌شوند. قطعات موبایل و شناخت اصلی و کپی از مشکلاتی است که در این شرایط با آن روبه رو می شوید. بنابراین انتخاب بهترین قطعه و تشخیص نمونه‌های اصلی از قطعات تقلبی سخت است.

اگر تعمیرکار موبایل هستید و یا قصد دارید قطعه مورد نیاز را خودتان تهیه کنید می توانید به یک فروشگاه معتبر که با نمایندگی‌ها در ارتباط هستند و از آن‌ها قطعات اصل دریافت می‌کنند، مراجعه کنید.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید