اوراقچی
اوراقچی

چرا گوشی موبایل را در زباله نباید انداخت؟

اکثر افراد گوشی موبایل خود را سالانه یا چند سال یکبار با یک مدل جدید و به روز تعویض می کنیم.  برخی از افراد گوشی موبایل غیراستفاده را به راحتی در سطل زباله می اندازند. در اینجا این سوال پیش می آید که چرا گوشی موبایل را در زباله نباید انداخت؟ می دانید این کار ممکن است باعث اتفاقاتی مانند آتش سوزی شود؟ سازمان Call2Recycle گزارشی درباره بازیابی زباله در برنامه ملی آمریکا منتشر کرده است. بر این اساس باتری های لیتیوم-یونی به کار برده شده در گوشی های موبایل به تنهایی مسئول 65 درصد آتش سوزی های تاسیسات ضایعات در کالیفرنیا در سال 2017 بوده اند.

انفجار باتری می تواند باعث بروز اتفاقات و آتش سوزی عظیمی شود و جان انسان های زیادی را به خط اندازد. بروز این اتفاقات در کالیفرنیا باعث شد تا کمپینی به راه بیفتد که افراد گوشی های خود را در زباله نینداخته و آنها را برای بازیافت تحویل دهند.

با گسترش آتش سوزی در مراکز بازیافت موضوع بازیافت باتری ها و نیز خطرات دور انداختن آنها در زباله اهمیت بالایی پیدا کرد. در بسیاری از کشورها کاربران بارتی های گوشی موبایل خود را به مراکز مخصوص تحویل می دهند.

اگر گوشی موبایل شما غیرقابل استفاده شده است یا بخشی از آن از کار افتاده است می توانید در وب سایت اوزاقچی آگهی کنید زیرا ممکن است فرد دیگری در سراسر کشور به قطعات گوشی موبایل شما احتیاج داشته باشد.

 

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید